Dezynfekcja promieniami ultrafioletowymi (UV)

Światło UV

Oferowane przez firmę ProWater urządzenia do dezynfekcji promieniami ultrafioletowymi stanowią dobre rozwiązanie w kwestii usuwania zanieczyszczeń biologicznych — nie występuje zjawisko formowania się szkodliwych produktów podezynfekcyjnych.

Światło UV

Sterylizatory wykonane są z ręcznie polerowanej stali kwasoodpornej. Każdy egzemplarz jest poddawany próbie ciśnieniowej. Specjalna konstrukcja obudowy zapewnia bezawaryjną pracę, a niska temperatura nie pozwala na powstanie kamienia kotłowego. Urządzenia nie wymagają czyszczenia mechanicznego.

Licznik godzin dezynfekatorów UV

Sercem każdego sterylizatora jest odpowiednio dobrany promiennik UV. Specjalne lampy (wyglądem przypominające świetlówki) firmy Philips wytwarzają promieniowanie UV, które rozbija łańcuchy DNA drobnoustrojów i niszczy je. Żywotność promienników została obliczona (w zależności od modelu) do 9000-12000 godzin. Po tym czasie należy je wymienić. Urządzenie może być wyposażone w licznik godzin działania promiennika. Montaż i demontaż promienników nie wymaga dodatkowego oprzyrządowania - Można je samodzielnie wymienić ręcznie bez żadnych specjalnych narzędzi.

Świetlówki Philips

Stosowanie ultrafioletu pozwala zniszczyć bakterie do poziomu wymaganego wodzie pitnej oraz skutecznie zredukować chloraminy (związki te odpowiadają m.in. za nieprzyjemny zapach i smak wody). Seria urządzeń PWUV przeznaczona jest do instalacji domowych lub małych przemysłowych. Wydajność, w zależności od modelu, wynosi od 0,5m3/h do 11m3/h.

Model Przepływ nominalny Karta katalogowa
PWUV10 0,5m3/h PDF
PWUV12 1m3/h PDF
PWUV20 1,6m3/h PDF
PWUV20LA 1,6m3/h PDF
PWUV25 2m3/h PDF
PWUV25LA 2m3/h PDF
PWUV40 3,6m3/h PDF
PWUV80 5,9m3/h PDF
PWUV120 11m3/h PDF